Aktuálně od autorky:
  • Venku je fakt nádherně, i když asi jen na chvíli, ale sluníčko mi vždycky pomohlo ve psaní, takže jsem se pustila do další kapitoly Srdce. Stejně, jako mě nakoply trochu už i hřející paprsky, tak se ve mě stále drží ohromná radost z komentářu k TT. Nevím, kdy pokračování přidám, možná dnes, zítra, příští týden... Jasné je ovšem to, že už pomalu finišujeme ;)
Doporučuji k přečtení:
  • Tess - příjemné místečko k odpočinku, doplněné hezkým čtením - to vzniká, když je nejlepším přítelem člověka pes. A ještě když je to ke všemu skvělá pitbulí slečinka Tess a za paničku má skvělého člověka, kterému podobný není nikdo na světě :)

Eragon - Christopher Paolini

25. srpna 2009 v 20:27 |  Čtu a sleduji
První kniha tetralogie Odkaz Dračích jezdců.

Když Eragon najde v lese naleštěný modrý kámen, myslí si, že chudého farmářského chlapce potkalo štěstí; možná za něj koupí maso na zimu pro svou rodinu. Ale když se z kamene vyklube dračí mládě, Eragon si brzy uvědomí, že narazil na odkaz skoro tak starý, jako je samo Království.
Jeho prostý život se přes noc roztříští a on je vržen do nového, nebezpečného světa osudu, kouzel a moci. Pouze se starodávným mečem a radami moudrého vypravěče musejí Eragon s dračím mládětem zdolávat nebezpečné situace a odolávat temným silám v Království, kterému vládne král, jehož zlo nezná hranic.
Dokáže Eragon převzít břímě legendárních Dračích jezdců? Osud Království možná leží v jeho rukou...

Jeden chlapec... jeden drak... svět dobrodružství

Můj názor: Úžasná knížka. První jsem tedy viděla film a poprvé se mi podařilo přečíst knihu, i když jsem věděla, jak dopadne. Nikdy se mi po shlédnutí filmu nepodařilo přečíst celou knížku. V případě Eragona ovšem ano. A jsem za to opravdu ráda. Četla jsem čtyři dny v kuse (no, dobře, v noci ne :D) a celých 477 stránek doslova hltala. Nezahálela jsem a na blížící se narozeniny jsem si přála druhý díl ELDEST, jenže ten ještě přečtený nemám a to už mám záložku v půlce, ale už dobrý měsíc to bude:D Vlastně od dubna...
No a ERAGONA jsem si koupila hned na to, protože jsem ho prostě musela mít vedle druhého dílu. Mám i DVD a to si pouštím každou chvíli a vážně nesdílím smutek s ostatními, kteří chtěli mít Eragona tmavovlasého:D Mi se Ed Speleers fakt líbí:D
Mám i knihu o filmu (tu jsem dostala k narozkám pro změnu od bráchy:D)

Tak doufám, že z tohohle vyplývá, abyste vy, hříšníci, kteří jste to ještě neudělali, knihu Eragona, Eldesta i následující Brising, který ješt není v prodeji, přečetli, zkoukli film a podporovli Eda!!! Viď, Lirael? (promiň, musela jsem si rýpnout:D)

Zdroj: Obálka knihy, ale i tak tohle můžete najít na internetových knihkupectvích:)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama