Aktuálně od autorky:
  • Venku je fakt nádherně, i když asi jen na chvíli, ale sluníčko mi vždycky pomohlo ve psaní, takže jsem se pustila do další kapitoly Srdce. Stejně, jako mě nakoply trochu už i hřející paprsky, tak se ve mě stále drží ohromná radost z komentářu k TT. Nevím, kdy pokračování přidám, možná dnes, zítra, příští týden... Jasné je ovšem to, že už pomalu finišujeme ;)
Doporučuji k přečtení:
  • Tess - příjemné místečko k odpočinku, doplněné hezkým čtením - to vzniká, když je nejlepším přítelem člověka pes. A ještě když je to ke všemu skvělá pitbulí slečinka Tess a za paničku má skvělého člověka, kterému podobný není nikdo na světě :)

Hrdinkou snadno a rychle - Meg Cabot

25. srpna 2009 v 20:40 |  Čtu a sleduji
Zrovna včera jsem tuhle knížku dočetla. Řekla jsem si, že když už mám v seznamu oblíbených blogů blog o téhle spisovatelce, taky bych si od ní mohla něco přečíst. Je fakt, že jsem Hrdinku četla asi do dvanácti hodin a že se mi hlavou stejně motaly myšlenky kolem Stmívání, ale byla jsem schopná se naprosto na příběh soustředit:)
Dám vám sem stručný popis a zdehttp://meg-cabot-books.blog.cz/ si, pokud nebudete chtít číst knížku, můžete obsah přečíst takřka od A do Z:)

Příběh se odehrává Washingtonu, D.C. Vypravěčkou příběhu je čtrnáctiletá nadějná malířka, Sam Madisonová, prostřední ze tří sester. Starší Lucy je atraktivní krasavice, mladší Rebecca navštěvuje školu pro děti s nadprůměrnou inteligencí, a Sam si vedle nich připadá ošklivá, hloupá a přehlížená. Brání se světu, který nedokáže ocenit její skryté kvality, podobně jako Mia Thermopolisová ze série Princezniny deníky - suchým humorem a kousavou ironií. Všechno se pro ni změní v okamžiku, kdy se Sam náhodou podaří kousek jako vystřižený z thrilleru: zabrání psychopatickému vrahovi zabít amerického prezidenta. Z nenápadné a přehlížené šedé myšky se najednou stává médii obletovaná a na večírky zvaná celebrita, ale Sam zjišťuje, že pro někoho, kdo nejradši chodí v kanadách a obědvá u McDonnalda, to nemusí být právě příjemné...
Jediným přijatelným aspektem v celé záležitosti se zdá být prezidentův pohledný sedmnáctiletý syn David, jemuž se tatínkova zachránkyně očividně zamlouvá. Jenomže Sam je hluboce, neodvratně a navždy zamilovaná do přítele své starší sestry. Nebo je o tom přinejmenším skálopevně přesvědčená...
Můj názor: Jsem ráda, že jsem si knížku přečetla, ale některé části jsem prostě musela přeskočit. Vadilo, mi že něco je tam popisováno strašně dlouze, nad některými pocity Sam jsem se musela opravdu ušklíbnout. Ale nejspíše to takhle Meg zamýšlela, aby to bylo napínavější. Ovšem myslím, že kdyby to takhle udělali ve filmu, moc lidí by jim to nepochválilo... Ale příběh je to hezký, sympatický, jak by se u nás doma řeklo :D Myslím, že se časem dostanu i k pokračování; Hrdinka říká ano:)
P.S.: Hodně mi to připomínalo Svět vzhůru nohama, o kterém už jsem tady psala, ale je to dýl:)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 kniznitypi kniznitypi | Web | 26. prosince 2010 v 12:35 | Reagovat

Chceš typ na knížku do zimních studených večerů a nebo jentak si něco přečíst a nevíš co? povídej se ke mě na blog a určitě najdeš inspiraci:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama