Aktuálně od autorky:
  • Venku je fakt nádherně, i když asi jen na chvíli, ale sluníčko mi vždycky pomohlo ve psaní, takže jsem se pustila do další kapitoly Srdce. Stejně, jako mě nakoply trochu už i hřející paprsky, tak se ve mě stále drží ohromná radost z komentářu k TT. Nevím, kdy pokračování přidám, možná dnes, zítra, příští týden... Jasné je ovšem to, že už pomalu finišujeme ;)
Doporučuji k přečtení:
  • Tess - příjemné místečko k odpočinku, doplněné hezkým čtením - to vzniká, když je nejlepším přítelem člověka pes. A ještě když je to ke všemu skvělá pitbulí slečinka Tess a za paničku má skvělého člověka, kterému podobný není nikdo na světě :)

Internet vs. Noviny

25. srpna 2009 v 20:08 |  Přemýšlím a vymýšlím
Když kterémukoliv člověku, pohybujícímu se denně na internetu přijdou pod ruku noviny, stačí, aby si přečetl nadpis dané reportáže a okamžitě ví, o čem je v dalších řádkách řeč. Proč? Jako domovskou stránku má seznam.cz, po otevření vyhledávače je první co uvidí nejžhavější novinka ze světa celebrit nebo obyčejných lidí. Pokud jej název příspěvku zaujme, přečte si jej. Kliká, posunuje, kliká.
Podle mně se na stole tohoto člověka noviny, ať už bulvár nebo cokoliv jiného, nikdy neobjevily. Maximálně si je prohlédne při návštěvě své babičky, která ani neví, jak počítač vypadá, natož aby ho uměla zapnout a následně něco hledat ve virtuálním světě. Takže jak dlouho ještě budou noviny vycházet? Jak dlouho bude trvat, než internet pohřbí tištěnou žurnalistiku? Už teď je toho na internetu víc, než dost, člověk se zde dozví víc, než v časopisech a novinách a navíc noviny stojí další peníze, které se v dnešní době šetří, kde se dá. Přijde mi to ovšem ne zrovna fér. Po jakou dobu se rozvíjel internet a po jakou žurnalistika? První náznaky žurnalistiky se objevily už ve Starověkém římě formou dopisů a první oficiálné noviny byly vydávány v roce 1609 o to kde, se pře Anglie s Francií. První internetový server vznikl v roce 1980.
Internet je vážně skvělá věc, vezmu-li v potas, kolik práce mi usnadní. Když si uvědomím, že bych vše musela hledat v knihách! Kolik času bych strávila v knihovně! Takhle jsem v teple domova a vypisuju důležité informace do wordu. Ovšem vážně mám raději, když se mi do rukou dostanou jakékolik noviny. Lidové, hospodářské, Mladá Fronta... Mimochodem,v Blesku čtu pouze zadní stranu, kde bývají informace o tom, co se stalo ve světě. Nějaké drby o Hanychové mě vážně nezajímají. Ale co mě zajímá, je názor mých čtenářů:) Takže pokud budete mít čas a náladu, piště, sdělujte, přemýšlejte:) Ráda tady posedím a všechno si prohlédnu:)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama