Aktuálně od autorky:
  • Venku je fakt nádherně, i když asi jen na chvíli, ale sluníčko mi vždycky pomohlo ve psaní, takže jsem se pustila do další kapitoly Srdce. Stejně, jako mě nakoply trochu už i hřející paprsky, tak se ve mě stále drží ohromná radost z komentářu k TT. Nevím, kdy pokračování přidám, možná dnes, zítra, příští týden... Jasné je ovšem to, že už pomalu finišujeme ;)
Doporučuji k přečtení:
  • Tess - příjemné místečko k odpočinku, doplněné hezkým čtením - to vzniká, když je nejlepším přítelem člověka pes. A ještě když je to ke všemu skvělá pitbulí slečinka Tess a za paničku má skvělého člověka, kterému podobný není nikdo na světě :)

Září 2012

Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti - Ransom Riggs

13. září 2012 v 18:22 | *Dragonfly |  Knihy v mých myšlenkách
1. Proč jsem si vybrala právě tuto knihu?
Četla jsem o ní docela dost na internetu. Když přišel bratr ze školy, že potřebuje Pravidla českého pravopisu a samozřejmě to vydání, které jsme doma neměli (což je nejspíše dobře, jelikož jsem si naše Pravidla přivlastnila právě ze školy, kterou navštěvuje), rozhodli jsme se pro internetové knihkupectví. A abychom neplatili poštovné jen za jednu knihu, řekla jsem si, že si objednám Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti.

2. Definujte knihu až dvěma slovy (přídavným nebo podstatným).
Podivná, ale jen lehce napínavá

3. Definujte knihu jedním slovem (slovesem nebo citoslovcem).
Ať se snažím, jak se snažím, vůbec žádné sloveso mě nenapadá. Možná proto, že mě kniha tak trochu zklamala.

4. S jakou postavou bych se ztotožnila, případně kým bych chtěla nebo nechtěla být.
Rozhodně bych nechtěla být vůbec nikým z knihy. Nejvíce mě asi bylo líto Jacoba, kterého považovali všichni, včetně jeho samotného, za blázna, přičemž on bláznem rozhodně nebyl.

5. Pokuste se v každém příběhu něco vyšvihnout, ať už je třeba i opravdu velmi špatný, najděte v něm alespoň jedno positivum.
Líbilo se mi zpracování knihy, například příběh doplněný skvělými fotografiemi. Tohle jsem u knihy ještě nezažila a možná i to zapříčinilo skutečnost, že jsem si ji zakoupila.

6. A naopak najděte jedno negativum, ale pouze jedno. Cílem je uvědomit si, co vám na knize vadilo nejvíce, nemusí to být jen chyba v knize (spisovatelovi), ale třeba i v chování postav.
Uf, já nevím. Je mi dvacet, asi už tyhle knihy nejsou pro mě tím, čím bývaly dřív. Nejspíše to mohlo být o trochu více hororové, jak jsem ze začátku čekala. Fotografie tomu všemu odpovídaly, ale příběh ne.

V pokračování článku najdete některé fotografie z knihy.

*13. kapitola

13. září 2012 v 17:28 | *Dragonfly |  Ty zapomeneš, tvé srdce nikdy
Vidíte dobře. Asi jsem se trochu pomátla, protože dvě kapitoly za jeden týden jsem nenapsala pěkně dlouho. Ale i přes to všechno, vám sem pokračování vkládám, se spokojeností, která je sice nejspíše o polovinu menší, než byla s minulou kapitolou, ale povznáším se nad své pocity a hodnocení nechávám na vás. Příjemné čtení:)
*12. kapitola

10. září 2012 v 19:22 | *Dragonfly |  Ty zapomeneš, tvé srdce nikdy
Přináším novou kapitolu a opět doporučuji přečtení těch předcházejících nebo alespoň jedné. Dnes jsem nic velkého v plánu neměla, proto zvítězila myšlenka na napsání pokračování Srdce. Myslím, že tohle není žádná hrůza, každopádně berte ohled na to, že ji píšu poslední tři hodiny, možná o trochu méně, a sílu na opravu fakt nemám :).
Přeji vám příjemné počtení, stejně jako vždy:)