Aktuálně od autorky:
  • Venku je fakt nádherně, i když asi jen na chvíli, ale sluníčko mi vždycky pomohlo ve psaní, takže jsem se pustila do další kapitoly Srdce. Stejně, jako mě nakoply trochu už i hřející paprsky, tak se ve mě stále drží ohromná radost z komentářu k TT. Nevím, kdy pokračování přidám, možná dnes, zítra, příští týden... Jasné je ovšem to, že už pomalu finišujeme ;)
Doporučuji k přečtení:
  • Tess - příjemné místečko k odpočinku, doplněné hezkým čtením - to vzniká, když je nejlepším přítelem člověka pes. A ještě když je to ke všemu skvělá pitbulí slečinka Tess a za paničku má skvělého člověka, kterému podobný není nikdo na světě :)

Leden 2013

Alice v zrcadle - Jo a Alice Kingsley

31. ledna 2013 v 12:02 | *Dragonfly |  Knihy v mých myšlenkách

1. Proč jsem si vybrala právě tuto knihu?
Minulý rok, kdy jsem se měla zajímat pouze o povinnou četbu, tuhle knihu četla kamarádka v autobuse. Jen tak ze zvědavosti jsem se jí zeptala, o čem to je a na konci vyprávění bylo rozhodnuto. Až knihu dočte, beru si ji do péče já. Nelituju.

2.Definujte knihu až dvěma slovy (přídavným nebo podstatným).
Pro spoustu lidí určitě naučná. Ti, kdo situaci Alice nezažili, si prostě nikdy nemůžou dobře představit, co si ona, její rodina a přátelé museli zakusit. Tahle kniha jim (i mě) pomůže alespoň trochu nastínit opravdový slet událostí.
Jako další slovo bych zvolila nejspíše šokující - Wow, tak tohle se všechno opravdu dělo? Jak mohli být všichni tak strašně odvážní a odhodlaní? Alice u mě má velký obdiv.

3.Definujte knihu jedním slovem (slovesem nebo citoslovcem).
Mohla bych znovu použít Wow, ale myslím, že ho nepoužiji. U téhle knihy, a nestalo se mi to poprvé, mě prostě napadá strašně moc slov, pocitů, myšlenek. Myslím, že u téhle otázky zůstaneme bez odpovědi a já nechám všechny, kteří chtějí to sloveso nebo citoslovce znát, aby si příběh přečetli sami a sami se pokusili přijít na to, jak zní.

4.S jakou postavou bych se ztotožnila, případně kým bych chtěla nebo nechtěla být.
Ztotožnit bych se nejspíše mohla s Alicinou nejlepší přítelkyní. Nebo bych alespoň chtěla mít stejné chování a jednání v téhle situaci, jaké měla ona. Myslím, že byla jedna z lidí, kteří Alici nejvíce pomohli v boji proti anorexii.

5.Pokuste se v každém příběhu něco vyšvihnout, ať už je třeba i opravdu velmi špatný, najděte v něm alespoň jedno pozitivum.
Rozhodně bych chtěla upozornit na silnou povahu Aliciny mámy Jo. Nikdy se nevzdávala. S ničím a nikým. Nevzdala se sama a nenechala ani Alici vzdát se. To na mně strašně moc zapůsobilo.

6.A naopak najděte jedno negativum, ale pouze jedno. Cílem je uvědomit si, co vám na knize vadilo nejvíce, nemusí to být jen chyba v knize (spisovatelovi), ale třeba i v chování postav.
Jestli můžu vytýkat, to nevím. Rozhodně vím, že pro celou rodinu to muselo být těžké období. Anorexie se nepodepsala jen na Alici, ale i na jejích sestrách. Právě jedna ze sester (a já si teď prostě nevzpomenu na její jméno) se podle mě chovala příliš sobecky. Žárlila a to nebylo hezký. Ale opravdu nevím, jak bych se zachovala já.